Ballina Lajme nacionale Vau i Dejës do votojë në lokal dasmash

Vau i Dejës do votojë në lokal dasmash

18
SHPËRNDAJE

5 Qendra votimi janë transferuar në Shkodër. Mesohet se  3 qendra votimi që ishin tek shkolla “Ndre Mjeda” janë kaluar tek ambjentet e Zyrës së Punës.

Mësohet gjithashtu që dy të tjera që ishin tek zyrat e Ujësjellësit janë spostuar në ambjentet e Postës së Qytetit.

Ky vendim është marrë pasi kryebashkiakja Voltana Ademi ka mbyllur me dry disa institucione që varen nga Bashkia në mënyrë që të mos lejonte të futeshin material zgjedhore.

Ndërsa KZAZ-ja që ndodhej në Bushat dhe u dogj dy ditë më parë është transferuar në një lokal dasmash.

-----