Ballina Lajme Bota/Rajoni Varrimi i pazakontë/ Vdekja e dy aktorëve binjakë, kurora me Jack Daniels...

Varrimi i pazakontë/ Vdekja e dy aktorëve binjakë, kurora me Jack Daniels e Rolex (Foto)

87
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Komuniteti rom në Britaninë e Madhe, në Shqipëri njihet nga seriali i jashtëzakonshëm Peaky Blinders, gangsterëve të Birmingamit, por edhe nga një reality show në televizionet britanike të titulluar dasma Big Fat Gypsy.

Dy personazhet kryesore Billy dhe Joe Smith, u gjetën të vdekur në një rrugë dhe funerali i tyre u bë në Sevenoaks në Kent.

Ceremonia ishte e jashtëzakonshme me kurora me lule duke përfshirë një shishe Jack Daniels dhe një orë Rolex, sigurisht të preferuarat e dy vëllezërve romë. Billy dhe Joe, të cilët u shfaqën në Dasma Big Fat Gypsy në 2014, u gjetën të vdekur pas një vetëvrasje të dyfishtë.

Ceremonia pushtoi rrugët kryesore të qytetit për ekstravagancën e saj. Dy arkivolet janë transportuar me karroca të bardha me kuaj.

---- ----
----
-----
-----