Ballina Lajme nacionale Varhelyi: Duhet të gjeni konsensus ndërpartiak

Varhelyi: Duhet të gjeni konsensus ndërpartiak

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Cfarë tha  komisionari i BE-së para deputetëve të Kuvendit të Kosovës?

Varhelyi: Kosova dhe Serbia duhet të arrijnë marrëveshje me njohje reciproke
Osmani: Mos liberalizimi i vizave nuk i bën nder BE-sëKomisionari i BE-së Oliver Varhej,  gjatë adresimit para deputetëve të  Kuvendit të Kosovës, kërkoi konsensus ndërpartiak në reformat integruese për anëtarësimin e Kosovës në BE.
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, tha se Bashkimi Evropian duhet të marrë vendim për liberalizimin e vizave.(E pergaditi- Burim ZARIQI)./21Media

The post Varhelyi: Duhet të gjeni konsensus ndërpartiak appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----