Ballina LifeBizare Vaksinohet 110 vjeçarja në Shqipëri

Vaksinohet 110 vjeçarja në Shqipëri

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
I vetmi ilaç që ka përdorur gjithë jetën është aspirina dhe në këtë moshë ka vendosur edhe të vaksinohet. Në maj, Zenepe Piri feston 111-vjetorin e lindjes.

Memorien e ka të fortë dhe na kujton se në rininë e saj për kurimin e veshkave ka përdorur vajgurin. I vetmi peng në jetën e saj është shkolla të cilën nuk mundi ta vazhdonte për shkak të dy luftrave botërore.

Nënë Zenepja jeton e vetme me një pension minimal dhe në kushte të veshtira, prandaj ajo ka dëshire të takojë kryeministrin e Shqipërisë.

Source

The post Vaksinohet 110 vjeçarja në Shqipëri appeared first on LAJME.mk Lajme nga Maqedonia e Veriut.

---- ----
----
-----
-----