Ballina Lajme nacionale Vaksina, Rama jep lajmin e mirë: Një shtet mik do të na...

Vaksina, Rama jep lajmin e mirë: Një shtet mik do të na japë 360 mijë doza Astra Zeneca

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lajmi i Fundit
Vaksina, Rama jep lajmin e mirë: Një shtet mik do të na japë 360 mijë doza Astra Zeneca

Kryeministri Edi Rama në një deklaratë për mediat ka zbuluar se një shtet mik do të dhurojë 360 mijë doza të vaksinës së Astra Zeneca.

“7020 doza mbërrijnë sot dhe sipas skedulit të ri të dhënë nga kompania pas atij momentit të bllokimit, do të vazhdojmë në javët në vijim për të përmbyllur brenda marsit të gjitha ato doza që i kemi deklaruar fillimisht dhe për të vijuar më tutje në prill dhe në maj.

Në ndërkohë ne jemi intensivisht në komunikim për të arritur një marrëveshje me Astra Zeneca dhe sikur ju kam thënë komunikimet janë në disa rrafshe, përveç drejtpërdrejt, edhe me shtete të tjera.

Sot kemi marrë një konfirmim me shkrim për 360 mijë doza Astra Zeneca nga një shtet mik.

Do të fillojnë të lëvorohen në prill. Po e jap pa dashur të konfirmoj asgjë, për derisa nuk kemi firmosur dhe firmosur marrëveshjen.

Konfirmimi është si rezultat i një komunikimi intensiv. Shpresoj që në ” tha Rama.

Vaksina, Rama jep lajmin e mirë: Një shtet mik do të na japë 360 mijë doza Astra Zeneca
Jonida Dama

---- ---- ----
-----