Ballina Showbiz Vajza e Beyonce-s bën histori, sapo fitoi një Grammy në moshën 9-vjeçare

Vajza e Beyonce-s bën histori, sapo fitoi një Grammy në moshën 9-vjeçare

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Në moshën nëntë vjeçare, Blue Ivy Carter është tashmë një fituese e një çmimi Grammy. Vajza e madhe e Beyonce-s dhe Jay-Z mori në shtëpi çmimin e saj të parë “Grammy” të Dielën, vetëm disa orë para ceremonisë televizive.

Blue Ivy fitoi trofeun e artë për videoklipim më të mirë për këngën “Brown Skin Girl”. Blue është bërë kështu muzikantja e dytë më e re që merr një Grammy, pas Leah Peasall. Videoja muzikore është realizuar për filmim “Black is king” të Beyonces.

Blue Ivy tashmë ka marrë një çmim BET, Soul Train Music Award dhe NAACP Image Award për këtë këngë. Beyoncé gjithashtu mori në shtëpi një GRAMMY për performancën më të mirë rap për bashkëpunimin e saj me Megan Thee Stallion në “Savage”. 39-vjeçarja ka fituar gjithsej 26 çmime Grammy gjatë karrierës së saj muzikore. /abcnews.al

The post Vajza e Beyonce-s bën histori, sapo fitoi një Grammy në moshën 9-vjeçare appeared first on Abc News.

---- ----
-----