Ballina Lajme Bota/Rajoni Ushtari shkakton masakër, vret 12 persona dhe transmeton pamjet live në Facebook...

Ushtari shkakton masakër, vret 12 persona dhe transmeton pamjet live në Facebook (Foto)

129
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Të paktën 12 njerëz janë raportuar të vdekur pas një sulmi me armë të ndodhur në Muang të Tailandës.

Mediat vendase bëjnë me dije se fillimisht agresori që ishte një ushtar tailandez, vrau fillimisht komandantin e tij dhe dy ushtarë të tjerë në Humvee, ndërsa më pas ua arratis drejt zonës së populluar.

Ai sapo mbërriti në një qendër tregtare në Muang hapi zjarr ndaj personave që pa duke lënë dhjetëra persona të vrarë dhe të plagosur.

Sipas medieve autori i identifikuar si Jakrapanth Thomma i kampit Surathampithak të gjithë këtë ngjarje e transmetoi live në Facebook ndërsa shkrepi edhe një foto të tij ku shkruante se ishte i lodhur.

---- ----
----
-----
-----