Ballina Lajme Bota/Rajoni Ursula von der Leyen në krah të Joe Biden: Kemi pritur 4...

Ursula von der Leyen në krah të Joe Biden: Kemi pritur 4 vjet për këtë moment

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lajmi i Fundit
Ursula von der Leyen në krah të Joe Biden: Kemi pritur 4 vjet për këtë moment

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen mirëpriti faktin që të tre kandidatët për udhëheqjen e Partisë Demokristiane (CDU) janë “deklaruar evropianë”.

Von der Layen, e cila i përket Partisë Demokristiane gjermane, në fjalimin e saj në hapjen e kongresit të CDU për zgjedhjen e pasardhësit të Angela Merkel vlerësoi kancelaren dhe qeverinë gjermane për kontributin e saj në muajt e fundit në presidencën e Këshillit të BE.

“Ne mund të shohim me të vërtetë se çfarë ofron Gjermania. Jemi më të fortë kur jemi të bashkuar, “tha Presidentja e Komisionit.

Gjatë fjalës së saj, ajo nuk kurseu edhe lëvdatat për presidentin e ri të SHBA-ve Joe Biden.

“Javën tjetër, Joe Biden do të jetë Presidenti i ri i SHBA. Shumë prej nesh kanë pritur për katër vjet për këtë moment, “ tha ajo, duke shtuar se BE donte një fillim të ri në marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara, duke përfshirë mbrojtjen e klimës.

Ursula von der Leyen në krah të Joe Biden: Kemi pritur 4 vjet për këtë moment
Jonida Dama

---- ----
----
----- ----
-----