Ballina Lajme nacionale Universiteti i Aristotelit në Selanik rrethohet nga policia, studentët i japin fund...

Universiteti i Aristotelit në Selanik rrethohet nga policia, studentët i japin fund protestës 17 ditore

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Studentët e Selaniku i kanë dhënë fund protestës së zhvilluar në universitetin Aristoteli në Selanik.

Prej 17 ditësh studentët kanë mbajtur të bllokuar Rektoratin e këtij Universiteti, ndërkohë ndërhyrja e policisë ka sjellë dhe normalizimin e gjendjes.

Ndërkohë në kuadër të këtij aksioni mediat greke bëjnë me dije se janë arrestuar 33 persona, të cilët sipas policisë gjysma nuk janë studentë.

Ndër të tjera mësohet se gjatë këtij operacioni nuk është përdorur dhunë apo mjete të tjera.

Ndërkohë sot planifikohet të ketë një marshim në qendër të Selanikut dhe t’i jepet fund edhe protestës. Nga ana tjetër forcat e Policia mbajnë rrethuar Universitetin dhe operacioni po kryhet në prani të një Prokurori./abcnews.al

The post Universiteti i Aristotelit në Selanik rrethohet nga policia, studentët i japin fund protestës 17 ditore appeared first on Abc News.

---- ----
-----