Ballina Lajme nacionale Ulqini dje përjetoi ‘kiametin’, shikoni çka ndodhi atje

Ulqini dje përjetoi ‘kiametin’, shikoni çka ndodhi atje

40
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Qytetarët e Ulqinit janë përballur me erëra të forta dhe shi të rrëmbyeshëm.

Shtrëngata jashtëzakonisht e fuqishme dhe e frikshme që goditi mbrëmë Ulqinin shkaktoi edhe dëme të mëdha materiale, duke dëmtuar makinat dhe duke rrëzuar drunjtë.

Ishte një sistem shumë i fuqishëm stuhish që arriti në Ulqin dhe Shqipëri që nga Dalmacia e Kroacisë, përmes Hercegovinës dhe Malit të Zi.

Kaos i vërtetë u shkaktua edhe në plazhe, ku çdo gjë mbeti e përmbysur.

Disa pushues nga Kosova që aktualisht po kalojnë pushimet kanë thënë se nuk kanë parë stuhi të tillë në jetën e tyre.

---- ----
-----