Ballina Lajme Bota/Rajoni Ulje e lehtë e viktimave dhe rasteve të reja me Covid në...

Ulje e lehtë e viktimave dhe rasteve të reja me Covid në Itali

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar bilancin ditor të pandemisë në vend dhe bën me dije se në 24 orët e fundit nga 118 mijë tamponë të kryer, 12,756 prej tyre kanë rezultuar pozitivë.

Gjithashtu 499 persona të tjerë kanë humbur jetën, duke e çuar bilancin total të fataliteteve që nga nisja e pandemisë në 61,739.

Vijon të ketë ulje të numrit të të shtruarve në terapitë intensive dhe shtim të pacientëve në repartet e tjera të spitaleve.

Rajoni me më shumë raste ditore është ai i Venetos.

---- ----
----
-----
-----