Ballina Lajme Bota/Rajoni Ulet ndjeshëm numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, ja bilanci i...

Ulet ndjeshëm numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, ja bilanci i 24 orëve të fundit

29
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në Itali ka vijuar rënia e ndjeshme e numrit të viktimave nga koronavirusi.

Sipas informacioneve zyrtare gjatë 24 orëve të fundit në vendin fqinj janë regjistruar 26 viktima dhe 303 raste të reja me koronavirus.

----

Ditën e djeshme, numri i viktimave ishte 44, që do të thotë se vijon rënia e numrit të viktimave në vendin fqinj.

85,5% e rasteve të reja janë në Lombardi.

Numri total i të prekurve nga Covid-19 në Itali ka shkuar 237 290.

----- ----