Ballina Lajme nacionale Ulen temperaturat, mësoni kur do të bie shi

Ulen temperaturat, mësoni kur do të bie shi

69
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Këto temperatura na presin këtë javë.

Ditëve të para të vjeshtës meteorologjike mbetet mot i ngrohtë, me diell dhe vransira, nga e premta me mundësi për reshje lokale shiu. Temperaturat në rënie graduala.

Prishtina Weather njofton se minimalet do të luhaten nga 12C deri në 14C, e maksimalet do të zbresin nga 32C deri në 27C.

2.09 – Nxehtë, kryesisht me diell dhe vransira kalimtare gjatë ditës.

3.09 – Shumë ngrohtë, pjesërisht vranët. Pasdite rreth viseve malore mundësi për riga lokale shiu.

4.09 – Ngrohtë, vransira dhe intervale me diell.

5.09-6.09 – Mbetet ngrohtë, të enjten kryesisht me diell, e pasdite rreth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu me bubullima. Ditën e premte, pjesërisht vranët, pasdite priten reshje lokale shiu me bubullima.

Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare kryesisht nga verilindja 2-7m/s, të martën me hove deri në 12m/s.

Shtypja atmosferike do të luhatet rreth vlerave mesatare.

---- ----
----
----- ----
-----