Ballina LifeBizare Uji ngrin në moment, qyteti më i ftohtë në Kinë shënon -53.2...

Uji ngrin në moment, qyteti më i ftohtë në Kinë shënon -53.2 gradë celsius (FOTO)

32
SHPËRNDAJE

Një spektakël unik dimëror është vënë në skenë në qytetin më ftohtë të Kinës, Huzhong, ku temperaturat shkuan deri në minus 53.2 gradë Celsius.

Qytetarë të shumtë hodhën ujë të nxehtë në ajër , i cili kthehej menjëherë në akull dhe dëborë duke krijuar imazhe mahnitëse. Për shkak të pozicionit gjeografik, Huzhong, përjeton çdo sezon temperatura rekord shumë të ulëta.

Qindra qytetarë u mblodhën bashkë duke formuar shifrat “-53.2 gradë Celsius”, për të festuar Solsticin Dimëror në mënyrë unike.