Ballina Sport UEFA shpall Alisson Becker si portierin më të mirë të Champions League

UEFA shpall Alisson Becker si portierin më të mirë të Champions League

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

UEFA ka shpallur brazilianin Alisson Becker si portierin më të mirë të sezonit të kaluar në Champions League.

Lojtari i Liverpool pritej të rrëmbente këtë çmim, pasi arriti suksesin në trofeun më të rëndësishëm për klube në Evropë me skuadrën e drejtuar nga Jurgen Klopp.

Të nominuar për këtë çmim ishin edhe Hugo Lloris (Tottenham) dhe Marc-André ter Stegen (Barcelona).

The post UEFA shpall Alisson Becker si portierin më të mirë të Champions League appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ----
----
----- ----
-----