Ballina Sport UEFA merr vendimin e rëndësishëm për kompeticionin e njohur ndërkombëtar

UEFA merr vendimin e rëndësishëm për kompeticionin e njohur ndërkombëtar

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në mbledhjen e sotme të UEFA-s, u vendos përfundimisht që të shtyhet Kampionati Evropian i femrave, që ishte planifikuar të zhvillohej vitin tjetër në Angli.

----

Vera e vitit të ardhshëm do të jetë shumë ngarkuar me turne të tjerë si Evropiani, Kupa e Amerikës, Lojërat Olimpike dhe për këtë arsye u vendos që Evropiani i femrave të shtyhet për verën e vitit 2022, në mënyrë që sipas presidentit të UEFA-s të ketë vëmendjen që meriton.

Në takimin me video-konferencë që UEFA zhvilloi sot, konfirmoi udhëzimet e ditëve të shkuara sa i përket përfundimit të sezonit 2019-20. Asnjë kampionat nuk duhet që të zgjasë më shumë se 3 gushti; kampionat ndërkombëtare duhet që të mbyllet në çfarëdolloj mënyre.

----- ----