Ballina Sport UEFA kërkon tifozë për Euro 2020, Italia ndez dritën jeshile

UEFA kërkon tifozë për Euro 2020, Italia ndez dritën jeshile

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
UEFA dëshiron me patjetër të organizojë Euro 2020 me tifozë dhe për këtë duhet të marrë lejen e qeverive të vendeve ku do të zhvillohen ndeshjet.

Agjencia e lajmeve ANSA bën me dije se shteti italian ka dhënë miratimin e vet për të lejuar tifozë në stadiume në Kampionatin Europian, që do luhet në verë.

Në Itali do të jetë “Stadio Olimpico” në Romë që do presë dy ndeshje grupesh dhe një ndeshje çerekfinale dhe në stadium do të lejohet një numër i caktuar tifozësh. /abcnews.al

The post UEFA kërkon tifozë për Euro 2020, Italia ndez dritën jeshile appeared first on Abc News.

---- ----
-----