Ballina Sport “Ua jepni atyre që kanë më shumë nevojë”, futbollistët refuzojnë tamponet

“Ua jepni atyre që kanë më shumë nevojë”, futbollistët refuzojnë tamponet

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Katër klube të La Ligës kanë refuzuar të kryejnë testet ndaj koronavirusit: bëhet fjalë për Eibarin, Vajadolidin, Osasusën dhe Selta Vigon. Arsyeja ka të bëjë me faktin se lojtarët e klubeve respektive nuk kanë shfaqur asnjë simptomë dhe preferojnë që tamponet të shkojnë për personat që kanë më shumë nevojë.

Lajmin e ka zyrtarizuar zëdhënësi i Vajadolidit. David Espinar. “është e vërtetë që La Liga na i ka dhënë neve për përdorim, por kemi vendosur për të mos u shfrytëzuar. Asnjë lojtar nuk paraqet simptoma dhe besojmë se ka grupe njerëzit që kanë nevojë urgjente për to. Ata duhet të kenë prioritet”.

----- ----