Ballina Lajme nacionale U tha se i ofroi ndihmë Veselit për t’u bërë Kryeministër, vjen...

U tha se i ofroi ndihmë Veselit për t’u bërë Kryeministër, vjen reagimi i PSD-së

22
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

U tha se PSD-ja i ofroi ndihmë Veselit për t’u bërë Kryeministër pas dorëheqjes së Haradinajt.

Shefi i PDK’së Kadri Veseli, partia e të cilit, sipas disa sondazheve, po lufton për vend të tretë në skenën politike, ka thënë sot se pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt i është ofruar posti i kryeministrit për ta çuar deri në fund mandatin e institucioneve.

Veseli nuk ka treguar se kush ia ka bërë këtë ofertë dhe kur. Por, pak minuta më vonë mediat raportuan se partia e cila i ka bërë këtë ofertë Veselit ka qenë PSD’ja e Shpend Ahmetit.

Sipas këtyre raportimeve, ata e kishin bërë një ofertë të tillë për ta bërë Aida Dërgutin kryetare të Kuvendit.

Por, këto raportime i kanë demantuar në Partinë Socialdemokrate.

Zëdhënsja e PSD’së, Natyra Kuçi ka thënë se raportimet janë të pavërteta.

“Janë të pavërteta raportimet”, ka thënë Kuçi.

---- ---- ----
-----