Ballina Lajme Bota/Rajoni U shtir si polic, 35-vjeçari përdhunon dhe varros të gjallë 14-vjeçaren

U shtir si polic, 35-vjeçari përdhunon dhe varros të gjallë 14-vjeçaren

1136
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Lajmi i Fundit
U shtir si polic, 35-vjeçari përdhunon dhe varros të gjallë 14-vjeçaren

Një vajzë e përdhunuar, dhe e varrosur e gjallë i mbijetoi sprovës për jetë a vdekje pasi prindërit dëgjuan vajzat e tyre teksa bënte thirrje për ndihmë.

Vajza 14-vjeçare u sulmua afër shtëpisë së saj nga një fqinj 35-vjeçar, duke pretenduar se ishte polic, pasi ajo doli për të fikur një motor.

Adoleshentja tragjike u përdhunua, para se të hidhej në një përroskë dhe të varrosej e gjallë me gurë dhe shkurre me gjemba. Sulmuesi i sëmurë e pa nxënësen vetëm kur iu drejtua dhe e përdhunoi në rrethin Betul të rajonit Madhya Pradesh të Indisë rreth orës 5 të hënën, thonë oficerët.

Ai pastaj nisi kalvarin e makthit mbi viktimën e tij të re, tha një zyrtar i lartë policie. Kur ajo nuk u kthye në shtëpi, prindërit dhe motra e shqetësuar filluan një kërkim të dëshpëruar për vajzën e tyre, njoftoi The Times of India.

Familja kërkoi në errësirë, derisa dëgjuan “thirrje” dhe pëshpëritje që vinin nga një përroskë afër fermës së tyre. “Ajo kishte dalë rreth orës 5 të pasdites dhe kur nuk u kthye pas disa orësh, familja e saj filloi ta kërkonte atë,” tha Mahendra Chouhan, oficer i ngarkuar në stacionin policor aty pranë.

“Ata dëgjuan disa britma afër një përroi pranë fermës së tyre. Në dritën e pishtarit, ata ndoqën thirrjet dhe gjetën të mbijetuarën”.

Familja arriti ta lirojë vajzën nga gropa dhe e dërguan në një qendër mjekësore aty pranë, para se ajo të referohej në Kolegjin Mjekësor Nagpur, rreth 120 milje larg fshatit të saj, për shkak të gjendjes së rënduar.

Ajo ishte “gjysmë e vetëdijshme” kur u dërgua për herë të parë tek mjekët, shtoi oficeri dhe u tha policëve se e njihte përdhunuesin. Përdhunuesi i dyshuar është arrestuar. “Një ekip e çoi të mbijetuarin në spital dhe një ekip tjetër u dërgua për të arrestuar të akuzuarin. Ai u kap brenda disa orësh dhe gjendja e saj është e qëndrueshme”, shtoi ai.

Përdhunimi i pretenduar është i fundit në një seri sulmesh brutale ndaj vajzave të reja nga komuniteti Dalit i Indisë, të cilat janë në fund të hierarkisë së rreptë të kastave të vendit.

U shtir si polic, 35-vjeçari përdhunon dhe varros të gjallë 14-vjeçaren
Jonida Dama

---- ----
----
----- ----
-----