Ballina LifeBizare U shërua nga Covid, mban për herë të parë foshnjën tre muaj...

U shërua nga Covid, mban për herë të parë foshnjën tre muaj pasi e lindi

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Një infermiere e cila lindi gati tre muaj më parë derisa ishte e sëmurë rëndë me Covid-19 ka mbajtur vajzën e saj për herë të parë.

Eva Gicain, 30 vjece u ribashkua me foshnjën e saj pasi u lirua nga Spitali Royal Papëorth në Kembrixh në fillim të këtij muaji, përcjell portali rtv21.tv

Foshnja Elleana duhej të lindte rreth një muaj më herët me operacion C, por Gicain nuk mban mend procesin e lindjes.

“Kur mbaja Elleana për herë të parë nuk doja të lihesha”, tha ajo.

Gicain u dërgua në spitalin e saj lokal me një rast të rëndë të Covid-19 në fund të Tetorit kur ajo ishte 34 javë shtatzënë dhe lindi një javë më vonë.

Por infermierja NHS, e cila ishte në pushim të lindjes nga puna e saj në Londër, nuk e kujton kur solli në jetë vajzën e a javët traumatike që pasuan./21Media

The post U shërua nga Covid, mban për herë të parë foshnjën tre muaj pasi e lindi appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----