Ballina LifeBizare U përdor nga James Bond, del në shitje “bisha” Jaguar (Fotot)

U përdor nga James Bond, del në shitje “bisha” Jaguar (Fotot)

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në vitin 2010, Jaguar i ka mahnitur të gjithë, kur e prezantoi modelin C-X75, të krijuar në bashkëpunim me Williams F1. Dukja e mahnitshme që kishte në pjesën e jashtme dhe 778 kuaj fuqitë që i prodhonte, e bënin një model shumë të pëlqyer.

Por, gjendja ekonomike që mbretëronte në atë kohë, kishin bërë që të mos prodhohej ndonjëherë, meqë nuk pritej të kishte kërkesën e duhur në treg.

----

Tani Jaguar e ka krijuar në tërësi një C-X75 Spectre, që do të dalë në shitje në Abu Dhabi brenda këtyre ditëve. Ky model u përdor nga James Bond në disa prej skenave kryesore të filmit të tij.

----- ----