Ballina Lajme nacionale U mbyll dita e katërt e protestës, u lëndua një efektiv i...

U mbyll dita e katërt e protestës, u lëndua një efektiv i policisë

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

U mbyll protesta e sotme në kryeqytetin e Shqipërisë, në ditën e katërt të saj, ndërsa gjatë protestës mbeti i lënduar një efektiv i policisë para Drejtorisë së Policisë Tiranë. Shkak ishte hedhja e kapsollëve nga protestuesit.

Ndërkohë, policia nisi shoqërimet me policë civilë pa nisur mirë protesta. Me pjesëmarrje më të paktë në numër, ata nisën marshimin në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” dhe pas u drejtuan drejt Drejtorisë së Policisë.

Rruga nuk shkoi qetë, hodhën gurë, shashka në drejtim të policisë, ndërsa dëmtuan edhe sinjalistikën. Pa mbërritur te drejtoria ata u shpërndanë me gaz.

Më pas, policia nisi një aksion nëpër rrugica duke bërë shoqërimin e tyre. Disa u ndaluan nëpër pallate, të tjerë në rrugë. Shoqërimet vijuan deri në mbyllje të protestës, rreth orës 21:00./oranews

The post U mbyll dita e katërt e protestës, u lëndua një efektiv i policisë appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----