Ballina Lajme nacionale U kap në flagrancë duke transportuar 3 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 29-...

U kap në flagrancë duke transportuar 3 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 29- vjeçari nga Korça

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lajmi i Fundit
U kap në flagrancë duke transportuar 3 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 29- vjeçari nga Korça

Policia e Korçës ka vënë në pranga një 29- vjeçar, pasi u kap duke transportuar emigrantë të paligjshëm, kundrejt dëmshpërblimit. Mësohet se i riu u vu në pranga në lagjen nr.1 në Pogradec, duke transportuar 3 emigrantët në drejtim të Tiranës me premtimin për të kaluar drejt vendeve të BE-së.

“Vijojnë goditjet e njëpasnjëshme në kuadër të operacionit “Perimetri”.

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale të dhënies ndihmë shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit.

U kap duke transportuar 3 emigrantë të paligjshëm, vihet në pranga 29-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pogradec, në bashkëpunim me Policinë Rrugore dhe Policinë Kufitare, në vijim të operacionit policor “Perimetri”, kanë goditur një tjetër rast të aktivitetit kriminal në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj për kalim të paligjshëm të kufirit kundrejt shpërblimit, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit E. V., 29 vjeç, banues në fshatin Mborje, Korçë.

Ky shtetas u kap nga shërbimet e Policisë Rrugore në lagjen nr. 1, Pogradec, duke transportuar në drejtim të Tiranës, me mjetin tip “Audi”, tre emigrantë të paligjshëm, të cilëve kundrejt shpërblimit iu kishte premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pogradec, për veprime të mëtejshme”,  lajmëron policia.

 

U kap në flagrancë duke transportuar 3 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 29- vjeçari nga Korça
Ornela Celpica

---- ----
----
----- ----
-----