Ballina Sport U ka thënë shokëve dhe familjes, Aguero vishet blaugrana në verë

U ka thënë shokëve dhe familjes, Aguero vishet blaugrana në verë

9
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Kun Aguero do të largohet nga Manchester City në fund të sezonit dhe duhet të zgjidhë të ardhmen e tij në verë, teksa disa klube janë në garë për të fituar shërbimet e tij.

Mediet katalanase raportojnë se sulmuesi e ka marrë vendimin e tij për të ardhmen. Mësohet se ai u ka komunikuar familjarve dhe të afërmve të tij se sezonin e ardhshëm do të veshë fanellën e Barcelonës.

Bëhet fjalë për një kontratë 2-vjeçare, ku sulmuesi do të ketë mundësinë të luajë në një ekip me Leo Messin, gjithashtu drejt rinovimit me Barcelonën. /abcnews.al

The post U ka thënë shokëve dhe familjes, Aguero vishet blaugrana në verë appeared first on Abc News.

---- ----
-----