Ballina Lajme nacionale U gjen pa shenja jete në Prishtinë, dyshohet se ishte përdorus i...

U gjen pa shenja jete në Prishtinë, dyshohet se ishte përdorus i lëndve narkotike

11
SHPËRNDAJE

Përdoruesit e lëndëve narkotike janë rritur shumë viteve të fundit në vendin tonë.

Një person i gjinisë mashkullore është gjetur pa shenja jetë gjatë ditës së djeshme, në Prishtinë.

Sipas Policisë së Kosovës, trupi është gjetur në shtëpinë e tij dhe vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes.

Ndërkaq, sipas familjarëve viktima ishte përdorues i substancave narkotike. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

-----