Ballina Lajme Bota/Rajoni Turqia nuk gjen qetësi, 25 lëkundje tërmeti në pak orë

Turqia nuk gjen qetësi, 25 lëkundje tërmeti në pak orë

25
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një tërmet me magnitudë 5.2 i shkallës rihter goditi Turqinë para pak orësh. Por, sipas mediave turke, nga ai moment deri më tani janë regjistruar edhe 25 tërmetet të tjera, ku dy ndër këto kanë pasur magnitudë mbi 4 të shkallës rihter.

Turqia u trondit para pak javësh nga një tërmet 6.8 i shkallës rihter dhe ka pasur paralajmërime nga qeveria që mund të preket nga një tërmet akoma më i fortë.

---- ----
----
-----
-----