Ballina Lajme Bota/Rajoni Turistë spanjollë sulmohen në Shqipëri, Rama reagon ashpër

Turistë spanjollë sulmohen në Shqipëri, Rama reagon ashpër

186
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Ngjarja në Borsh, ku pronari i një lokali ka sulmuar një grup turistësh spanjollë, ka ngjallur edhe reagimin e kryeministrit Rama.

Rama ka postuar edhe videon në facebook ku ministri Klosi takon turistët, ndërsa shkruan se “barbari që goditi miqtë spanjolli, shkeli mbi kodin e shenjtë të mikpritjes shqiptare, duke na turpëruar te gjithëve”.

Statusi i Ramës

Barbari që goditi miqtë spanjollë, shkeli mbi kodin e shenjtë të mikpritjes shqiptare, duke na turpëruar të gjithëve.

Mikpritja është fuqia më e pakonkurueshme e turizmit shqiptar, e cila mbreson të gjithë të huajt që na vizitojnë dhe përtej difekteve, mungesave e sjelljeve jo gjithnjë të dëshiruara në shërbimet tona turistike, që me kohën e me eksperiencën do të fashiten, agresioni i mbrëmshëm është një njollë turpi për të mos u harruar kurrë.

Miqve spanjollë i kemi kërkuar qysh në momentin e parë, ndjesat tona dhe ata do të rikthehen përsëri. Ndërsa barbari uroj të mos i shpëtojë dot duarve të drejtësisë.

---- ----
-----