Ballina Lajme Bota/Rajoni Trump: E kemi ushtrinë më të mirë në botë, gjithçka është në...

Trump: E kemi ushtrinë më të mirë në botë, gjithçka është në rregull

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Trumpi thotë se gjithçka është në rregull, e kemi ushtrinë më të mirë në botë.

Pasi ka vendosur të mos mbajë konferencë shtypi, Presidenti amerikan, Donald Trump ka reaguar duke thënë se gjithçka duket mirë për SHBA-në.

“Krejt është në rregull! Raketa u gjuajtën nga Irani në drejtim të dy bazave ushtarake në Irak. Tani po bëjmë vlerësimin nëse ka viktima dhe dëme. Deri tani, shumë mirë! Ne e kemi ushtrinë më të fuqishme dhe më të pajisurën në botë, larg më të mirën. Do të bëj një deklaratë nesër në mëngjes”, ka shkruar Trumpi.

Ndryshe, shteti i Iranit e ka nisur hakmarrjen ndaj SHBA-së, të martën pas mesnate.

Sipas raportimit të televizionit shtetëror, Teherani e ka sulmuar një bazë ajrore të ushtrisë amerikane në Irak.

---- ----
----
-----
-----