Ballina Lajme nacionale Tronditet Lushnja, i vihet tritol familjes në konflikt me bandën e Aldo...

Tronditet Lushnja, i vihet tritol familjes në konflikt me bandën e Aldo Bares

73
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një sasi eksplozivi ka shpërthyer mbrëmjen e sotme në Lushnje. Tritoli ishte vënë në banesën e Albert Taullaut dhe nga shpërthimi mësohet se ka vetëm dëme materiale. Albert Taullau është vëllai i Sajmir Taullaut, të cilit disa muaj më parë iu bë atentat në lokalin e tij.

Berti Taullau është vëllai i Saimir Taullaut, të cilit në vitin 2018 iu bën dy atentate nga të cilat ai mori vetëm disa dëmtime të lehta. Saimir Taullau është një biznesmen i fuqishëm në qytetin e Lushnjes, ndërkohë që aktivitetin e tij tregtar e ka zgjeruar dhe në vendet fqinje si Itali e Greqi.

Mirëpo familja Taullau është përfshirë që prej vitit 1997 në një konflikt me grupin e Aldo Bares, ku është vrarë dhe vëllai i Saimirit, Baki Taullau.

Saimir Taullau ka dëshmuar në gjyq për atentatin ndaj të vëllait, duke thënë se i njihte personat që e vranë, duke i identifikuar ata si anëtarë të grupit të Aldo Bares.

---- ---- ----
-----