Ballina Lajme Bota/Rajoni Tri shtete në SHBA heqin masat kufizuese, hapen palestrat dhe sallonet (FOTO)

Tri shtete në SHBA heqin masat kufizuese, hapen palestrat dhe sallonet (FOTO)

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Disa shtete në Shtetet e Bashkuara të Amerikën kanë vendosur që të lehtësojnë masat, duke lejuar hapjen e shumë bizneseve.

Xhorxhia është një ndër vendet që ka nisur hapjen më shpejt se vendet e tjera. Në këtë vend janë hapur dyert e bizneseve si sallone bukurie, palestra, qendra për tatuazhet, si dhe shumë kategori biznesesh të tjera.

----

Mediat amerikane shkruajnë se një heqje e ngjashme e kufizimeve po fillon edhe në Alaskë dhe Oklahoma.

Të hënën, Xhorxhia do të heqë masat akoma më tej duke lejuar rihapjen e restoranteve dhe teatrove.

----- ----