Ballina LifeBizare Treni i parë eksportues i nisur nga Turqia mbërrin në Kinë

Treni i parë eksportues i nisur nga Turqia mbërrin në Kinë

29
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës së Turqisë, Adil Karaismailoğlu njoftoi se treni eksportues që u nis nga Stambolli ka përfunduar pa ndërprerë udhëtimin e tij në qytetin Xi‘an të Kinës, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Treni ynë eksportues drejt Kinës përfundoi pa ndërprerë udhëtimin e tij nga rajoni Çerkezköy i Stambollit për në qytetin Xi‘an të Kinës. Treni eksportues në Kinë i cili i përcolli botës fuqinë logjistike të Turqisë në çdo qytet ku ai kaloi, është fitorja jonë në transportin hekurudhor”, tha ministri Karaismailoğlu në një postim nga llogaria e tij në Twitter.


Biznesmeni shqiptar do të blejë Aeroportin e Tiranës


Grupi “Kastrati”i udhëhequr nga Shefqet Kastrati, më i madhi në vend, është në negociata për të blerë aksionet e kompanisë Read more


Këto janë kompanitë më të fuqishme shqiptare në Maqedoni


Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perendimore (OEMVP) sot ka prezantuar edicionin jubilar të “TOP 100” të përbërë nga kompanitë që kanë Read more

The post Treni i parë eksportues i nisur nga Turqia mbërrin në Kinë appeared first on ShqipMedia.

Postimi Treni i parë eksportues i nisur nga Turqia mbërrin në Kinë u shfaq së pari te LAJME.mk.

---- ---- ----
-----