Ballina Lajme nacionale Tre të vdekur dhe 79 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Tre të vdekur dhe 79 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

42
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës sot informoi se gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur tre persona, të cilët kanë qenë të prekur me Covid-19, janë konfirmuar 79 raste, ndërsa janë shëruar 61 persona.

Sipas Institutit, rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 26 raste, komuna Gjilan 17 raste, komuna Gjakovë 11 raste, komuna Ferizaj 3 raste, komuna Pejë 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Klinë 2 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Prizren 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Fushë Kosovë, Lipjan, Rahovec, Shtime, Skenderaj dhe Suharekë.

“Brenda 24 orëve janë raportuar tre raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (2 raste Klinika Infektive dhe 1 rast MIQ, QKUK). Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 61 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 14.250 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.159.”, informoi IKSHPK.

Numri total i rasteve pozitive është 16.050 raste nga 73.340 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 641 raste të vdekjes./21Media

The post Tre të vdekur dhe 79 raste të reja me Covid-19 në Kosovë appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----