Ballina Lajme nacionale Transportonin gjedhe pa dokumentacion, mbyllet thertorja dhe depoja e mishit në Pejë

Transportonin gjedhe pa dokumentacion, mbyllet thertorja dhe depoja e mishit në Pejë

66
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Mbyllet një thertore dhe depo e mishit në Pejë.

Janë prangosur dy të dyshuar nën dyshimin se të njëjtit kanë sjellë një numër të madh të gjedheve disa të gjalla disa të therura të cilat i kanë transportuar nga vendet e tjera pa dokumentacion përkatës.

Siç njofton policia, janë konfiskuar shtatë gjedhe si dhe është mbyllur thertorja dhe depo e mishit deri sa të bëhet kontrolli me i detajuar.

Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

“Janë prangosur dy të dyshuar meshkuj K/shqiptar nën dyshimin se të njëjtit kanë sjellë një numër të madh të gjedheve disa të gjalla disa të therrura të cilat i kanë transportuar nga vendet e tjera pa dokumentacion përkatës. Janë konfiskuar shtatë gjedhe si dhe është mbyllur thertorja dhe depo e mishit deri sa të bëhet kontrolli me i detajuar. Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje”.

---- ----
----
----- ----
-----