Ballina LifeBizare Transformimi i pabesueshëm/ Të “dënuara” për t’u kalbur, por…

Transformimi i pabesueshëm/ Të “dënuara” për t’u kalbur, por…

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pastrimi ndonjëherë është kënaqësi. Nuk ka asgjë më të mirë se sa rikthimi i diçkaje që është lënë pas dore në lavdinë e saj; dhe sa më i pisët të ishte, aq më mirë ndihesh.

Dhe çfarë bëhet më e zymtë se sa gjërat që lihen jashtë shtëpisë?! Të gjendur përballë elementeve – shiut, baltës, smokut dhe ndotjes – shumë prej këtyre objekteve dukeshin përtej shpëtimit, të dënuara të kalbeshin.

Më poshtë keni disa transformime që para pastrimit dukeshin të pamundura për t’u rikthye në “jetë”.]

---- ----
----
-----
-----