Ballina Lajme Bota/Rajoni Tragjedi/ Rrëzohet autobusi, 11 të vdekur dhe 25 të plagosur

Tragjedi/ Rrëzohet autobusi, 11 të vdekur dhe 25 të plagosur

28
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Të paktën 11 persona kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti në një zonë në jug-lindje të El Salvadorit.

Mediat raportojnë se autobusi me pasagjerë u rrëzua nga një lartësi e madhe, ku veç viktimave mbetën edhe 25 të plagosur.

Ngjarja ndodhi afër fshatit Chiltiupan, rreth 55 kilometra në jug-perëndim të kryeqytetit, San Salvador, në një pjesë të autostradës, e njohur për rreziqet e saj për shkak të kthesave dhe shkëmbinjve të shumtë.

---- ----
----
-----
-----