Ballina Lajme nacionale Tragjedi në Shqipëri, 18 të vdekur nga tërmeti

Tragjedi në Shqipëri, 18 të vdekur nga tërmeti

19
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Shkon në 18 numri i të vdekurve nga tërmeti në Shqipëri.

Shqipëria është goditur sot nga një tërmet i fuqishëm.

Mediet atje raportojnë se numri i viktimave ka shkuar në 18, përcjell ORAinfo.

Operacionet e kërkim-shpëtimit po punojnë për të gjetur personat që kanë mbetur nën rrënojat e ndërtesave të shkatërruara nga tërmeti.

Qindra persona kanë kërkuar ndihmë në emergjencë e shumë të tjerë kanë mbetur nën gërmadha.

Shqipërisë i është vënë në ndihmë edhe policia e Kosovës dhe FKS-ja./ORAinfo/

---- ----
-----