Ballina Sport “Topi është i imi, lekët i merr mbreti”, Braçe ironizon Armand Dukën:...

“Topi është i imi, lekët i merr mbreti”, Braçe ironizon Armand Dukën: Ju duhet ta lexoni këtë letër, ndryshe ua sula Koçon

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Futbolli në Shqipëri është ndalur për shkak se presidentët e Superligës dhe Liga Profesioniste kërkojnë plotësimin e 4 kërkesave nga Qeveria shqiptare.

Ditën e sotme presidenti Duka bëri publike një letër të hapur për Kryeministrin Rama pasi vetëm ky I fundit mund t’I japi fund këtij bojkoti duke plotësuar premtimet e dhënë kohë më parë.

Pas publikimit të letrës nga Duka ka reaguar edhe zëvendëskryeministri i vendit, Erion Braçe që ka ironizuar presientin Duka. Braçe shkuan në postimin e tij që futbolldashësit paguajnë 5 mijë lekë më shumë për të parë ndeshjet e Superligës e madje ato nuk luhen pasi sezoni është bojkotuar.

Vitin e kaluar tarifa për të parë Superligën ishte 18 mijë lekë ndërsa tani është 23 mijë lekë.

“Gara e futbollit, gjyqtarët, shitjen e të drejtës televizive si dhe blerjen e të drejtës televizive fitohen të gjitha nga mbreti. Ju duhet të pagoni tarifën e rritur, ndërsa Qeveria të heq taksat dhe të falë borxhet” shkruan ndër të tjerë Erion Braçe në postimin e tij.

Më poshtë statusi i plotë:

LETER E HAPUR PER FUTBOLLDASHESIT!

A E DINI QE PER TE PARE NDESHJET E SUPERLIGES (ATO QE NUK LUHEN),
PAGUAJME 23 MIJE LEKE?!
PRA 5 MIJE LEKE ME SHUME SE VJET!

Tani;
Garen e futbollit shqiptar e organizoj une, Mreti;

Gjyqtaret ne garen e futbollit shqiptar i caktoj e paguaj une, Mreti;

Te drejten televizive te gares se futbollit shqiptar e shes une, Mreti;

Te drejten televizive te gares se futbollit shqiptar e blej po une me biznesin tim, Mreti;

Per te pare garen e futbollit shqiptar, ju te gjithe duhet te me paguani mua, Mretin;
Madje duhet te me paguani edhe kur gara nuk luhet fare;
Madje madje duhet te me paguani edhe kur une rris cmimin me 5000 leke njeheresh;

Pra,
TE GJITHA, PARATE,
EDHE TOPI ESHTE I IMI!

Qeveria te heq taksat e tatimet,
te fale edhe borxhet!

Une jam Mreti dhe ju duhet te lexoni kete leter te hapur!

Ndryshe, ua sula Kocon!

View this post on Instagram

LETER E HAPUR PER FUTBOLLDASHESIT! A E DINI QE PER TE PARE NDESHJET E SUPERLIGES (ATO QE NUK LUHEN), PAGUAJME 23 MIJE LEKE?! PRA 5 MIJE LEKE ME SHUME SE VJET! Tani; Garen e futbollit shqiptar e organizoj une, Mreti; Gjyqtaret ne garen e futbollit shqiptar i caktoj e paguaj une, Mreti; Te drejten televizive te gares se futbollit shqiptar e shes une, Mreti; Te drejten televizive te gares se futbollit shqiptar e blej po une me biznesin tim, Mreti; Per te pare garen e futbollit shqiptar, ju te gjithe duhet te me paguani mua, Mretin; Madje duhet te me paguani edhe kur gara nuk luhet fare; Madje madje duhet te me paguani edhe kur une rris cmimin me 5000 leke njeheresh; Pra, TE GJITHA, PARATE, EDHE TOPI ESHTE I IMI! Qeveria te heq taksat e tatimet, te fale edhe borxhet! Une jam Mreti dhe ju duhet te lexoni kete leter te hapur! Ndryshe, ua sula Kocon!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

---- ----
-----