Ballina Lajme Bota/Rajoni Toka nuk gjen qetësi/ Tërmet në Greqi, regjistrohen dy lëkundje dhe në...

Toka nuk gjen qetësi/ Tërmet në Greqi, regjistrohen dy lëkundje dhe në Shqipëri

37
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një tjetër tërmet është regjistruar pak pas mesnate në Greqi. Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.4 të shkallës rihter, në zonën detare në jug-perëndim të Nafpaktos. Ky fakt është bërë i ditur nga Instituti Gjeodezik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ishte 7 km në jug-perëndim të Nafpaktos. Po ashtu, dy lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë dhe gjatë mëngjesit të sotëm në Shqipëri.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ishte 7 km në jug-perëndim të Nafpaktos. Po ashtu, dy lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë dhe gjatë mëngjesit të sotëm në Shqipëri.

---- ----
----
-----
-----