Ballina Lajme Bota/Rajoni Tmerr, hienat shqyejnë elefantin para syve të nënës (FOTO)

Tmerr, hienat shqyejnë elefantin para syve të nënës (FOTO)

99
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një elefant i vogël është shqyer dhe më pas ngrënë nga një tufë hienash përpara syve të nënës së tij.

Nëna e pafuqishme për ta shpëtuar u detyrua të shihte të gjithë skenën e tmerrshme. Kafshët kishin ngecur në baltë, ndërsa hienat përfituan për të gllabëruar të elefantin e vogël.

Skena marramendëse u kap nga fotografi i botës së egër Jens Cullman, 50 vjeç, nga Gjermania. Ai u kthye në këtë vend të paktën dy herë për të fotografuar gjendjen e nënës dhe foshnjës së pafuqishme.

---- ----
----
-----
-----