Ballina Sport Tirana humb një prej lojtarëve më të mirë, i bashkohet Skënderbeut

Tirana humb një prej lojtarëve më të mirë, i bashkohet Skënderbeut

7
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Asion Daja nuk është më lojtar i Tiranës, teksa këtë sezon ka arritur marrëveshjen me Skënderbeun.

Mesfushori ka arritur sot akordin me klubin duke ju bashkuar ekipit bardhekuq për një sezon.

----

29-vjeçari ka nënshkruar sot kontratën së bashku me menaxherin e përgjithshëm, Gerhard Takaj në zyrat e klubit në Tiranë dhe menjëherë është nisur drejt Korçës.

Daja do të zhvillojë sot një seancë individuale dhe do t’i bashkohet grupit nesër në përgatitjet e fundit të kuadër të takimit të së shtunës ndaj Flamurtarit.

Lojtari kryeqytetas vjen pas eksperiencës 3 vjeçare te Tirana, ku shënoi 2 gola në 79 takime.

The post Tirana humb një prej lojtarëve më të mirë, i bashkohet Skënderbeut appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

----- ----