Ballina Sport Tirana bën goditjen e radhës, afron sulmuesin e kombëtares së Finlandës

Tirana bën goditjen e radhës, afron sulmuesin e kombëtares së Finlandës

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Tirana ka zyrtarizuar pak minuta më parë TimVayrynen, sulmuesin e Kombëtares së Finlandës.

NJOFTIMI I TIRANËS.

Mirësevjen Tim Väyrynen!

KF Tirana njofton goditjen e re të transferimeve të Janarit. Tim Väyrynen ka qënë një ndër emrat me të cilët klubi është futur në negociata gjatë këtyre javëve.

Ai firmosi sot duke u zyrtarizuar si lojtar i KF Tirana. Sulmuesi 27 vjecar vjen nga Finlanda dhe do të jetë pjesë e bardhebluve për 1 vit e gjysëm.

Një emër i njohur për kampionatin Finlandez dhe pjesë e Kombëtares Finlandeze ku ka bërë paraqitje tejet dinjitoze.

Tim lë skuadrën HJK Helsinki për t’ju bashkuar klubit më të madh Shqiptar.

---- ----
----
----- ----
-----