Ballina Sport Tirana bën goditjen e bujshme në merkato, arrin akordin me Ferhan Hasanin

Tirana bën goditjen e bujshme në merkato, arrin akordin me Ferhan Hasanin

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Tirana bën goditjen e bujshme në merkato, arrin akordin me Ferhan Hasanin

Tirana ka kryer një nga goditjet më të bujshme në merkato.

Bëhet fjalë për afrimin e sulmuesit të njohur Ferhan Hasani, i cili ka firmosur një kontratë që do ta mbajë të lidhur me bardheblutë për 18 muaj.

Hasani do të përfitojë dhe një pagë të majme ku do të bëhet lojtari më i paguar në historinë e kampionatit shqiptar.

Në sezonin e fundit Hasani ka luajtur HJK Helsinki, ndërsa më parë ka qenë pjesë e skuadrave si Shkëndija e Tetovës, Al Read, Wolfsburg etj. (TemA)

 

---- ----
----
-----
-----