Ballina LifeBizare Tigri tmerron turistët që po shijonin një udhëtim në safari

Tigri tmerron turistët që po shijonin një udhëtim në safari

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një momenti i frikshëm

Një grup turistësh, i cili ishte duke shijuar një safari në shtetin qendror indian Chhattisgarh, u ndesh me dy tigra në mes të rrugës.

Por kur automjeti ndaloi një nga tigrat filloi t’i ndiqte ata.

Ndërsa tigri u përpoq të sulmonte autobusin, turistët kërkonin nga shoferi për të shpejtuar, ndërsa udhëzuesi i tyre kap kamerën për të filmuar ngjarjen. Autobusi arriti të largohet nga tigri.

Udhëzuesi i turneut dhe shoferi i automjetit, sipas mediave ndërkombëtare, janë larguar nga puna, menjëherë pas publikimit të pamjeve./21Media

The post Tigri tmerron turistët që po shijonin një udhëtim në safari appeared first on RTV21.

---- ----
----
-----
-----