Ballina Sport Tifozët e Tiranës në deklaratë kundër Refik Halilit: Një pseudopresident që bën...

Tifozët e Tiranës në deklaratë kundër Refik Halilit: Një pseudopresident që bën pazare me klubin

12
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Klubi i Tiranës është zhytur në krizë të thellë pas humbjes së Laçit në “Selman Stermasi”.

Përveç humbjes, Tirana largoi dhe trajnerin Dede para takimit ku presidenti Refik Halili ka ndërhyrë në formacion duke mos pranuar aktivizimin e disa lojtarëve.

Kjo ka sjellë dhe irritimin e tifozëve të Tiranës “Tirona Fanatics”.

Postimi

Sot nuk ndodhi asgje me shume sesa ajo qe ka ndodhur vitet e fundit te Tirona.

Ne menyre te turpshme qe vetem pseudopresidenti mund ta beje, shkarkohet nje trajner 15 minuta para fillimit te ndeshjes se sotme.

Nje trajner qe jo vetem duhet te kishte ikur me kohe…po ndoshta as nuk duhej te kishte ardhur fare.

Arsyeja e shkarkimit eshte akoma me e frikshme, nje pseudopresident qe nuk ka lidhjen me te vogel me drejtimin e nje klubi sportiv apo me vete futbollin vendos ke te hedh e ke te heq nga formacioni.

Sot u deshmua dhe njehere qe fatkeqsia dhe e keqja e TIRONES ka vetem nje emer: refik halili.
Shpura qe i vjen mbrapa jane bashkepuntor te amatorizmit dhe felliqesise se tij!

#JoPazareMeTironen
#ikningaTirona

(TemA)

---- ----
----
----- ----
-----