Ballina AKTUALE Tidoroviq: Në Bujanoc dhe Preshev situata jashtë kontrollit, po shërohen në ordinanca...

Tidoroviq: Në Bujanoc dhe Preshev situata jashtë kontrollit, po shërohen në ordinanca private

505
SHPËRNDAJE

Epidemiologu i Shtabit Emergjent në Serbi, Branislav Tiodoroviq gjatë qëndrimit në Bujanoc tha se se gjendja me koronavirusin në Bujanoc dhe Preshevë është serioze.

“Një pjesë e madhe e gjendjes në Bujanoc dhe Preshevën është jashtë kontrolle sepse nuk ka pasqyrë të qartë të të infektuarve. Ata shpesh shërohen në ordinanca private dhe në Kosovë që i drejtohet sistemit shëndetësorë”, tha mes tjerash Tiodoroviq.

“Në anën tjetër shtëpia e shëndetit në Bujanoc dhe Preshevë do të marrinë të gjitha kushtet që i nevojiten për të ofruar shërbimet ne Covdod ambulantet që janë të domosdoshme”, theksoi Tioidoroviq.

-----