Ballina Lajme nacionale “T’i japim Çezarit atë që i takon…”, Rama mesazh për Sali Berishën

“T’i japim Çezarit atë që i takon…”, Rama mesazh për Sali Berishën

10
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

PD-ja e drejtuar nga Sali Berisha dhe ajo nga Lulzim Basha, nuk i ka shpëtuar asnjëherë krahasimeve, qoftë nga politikanë, analistë, por edhe qytetar. Edhe sot, kryeministri Edi Rama bërë një krahasim të tillë, teksa vlerësoi më tepër kundërshtarin e tij të “përjetshëm” Berishën, sesa Lulzim Bashën.

“T’i japim Çezarit atë që i takon…Saliu krahasim me Lulin, më i vështirë më i egër, por i dilte gjësë përpara. Nuk iku nga zgjedhjet.  Luli gënjeshtar, gënjen sikur këndon. Tha Këshilli i Europës vendim politik, hoqi vëzhguesit nga zgjedhjet. Rrena e dytë mbulon të parën, pastaj del me rrenën tjetrës”, tha Rama.

---- ----
-----