Ballina LifeBizare Thotë se ka 42 fëmijë me gratë që as nuk i njeh

Thotë se ka 42 fëmijë me gratë që as nuk i njeh

30
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Një burrë ka zbuluar se ai ka lindur 42 fëmijë me gra që nuk i njeh pasi reklamoi dhurimet e spermës në internet.

Tom, nga Britania e Madhe, tregoi se si ai nuk paguhet për spermën e tij dhe është i gatshëm të udhëtojë në të gjithë vendin për të takuar gra që duan të bëhen nëna,përcjell portali rtv21.tv

“Në vitin 2011 kam lexuar kaq shumë lajme rreth mungesave në bankat e spermës dhe mendova të shkoja përpara dhe të aplikoja,” shpjegoi ai. “Unë u kualifikova në një nga bankat më të njohura të spermës në Mbretërinë e Bashkuar dhe dhurova atje”.

Pastaj mësova se ka njerëz që preferojnë të takojnë personin tjetër që do të kontribuonte me ADN-në e fëmijës së tyre.

“Ekziston një çështje e kostos. Disa njerëz, unë mendoj se ndihen shumë më mirë duke u takuar me personin dhe madje duke ditur një numër gjërash, si ata mund të ndihmojnë me vëllezërit e motrat në të ardhmen…Nëse ata kanë një adoleshent një ditë i cili dëshpërimisht mund të dëshirojë të takojë babanë e tyre biologjik, unë gjithmonë u kam thënë atyre se do të isha i lumtur ta bëja atë. Këto janë opsione që nuk i marrin përmes një banke spermatozoidesh. “

Deri më sot, Tom ka lindur 42 fëmijë dhe thotë se ai ‘do të ndihmojë ndoshta 20 familje të tjera’.

I pyetur se çfarë do të ndodhte nëse fëmijët e tij do të takoheshin aksidentalisht dhe nuk do ta dinin se ishin gjysmë vëllezër dhe motra, Tom tha: “Ne kemi një grup në Facebook ku janë njerëzit që kam ndihmuar. Kam krijuar gjithashtu mënyra anonime që ata të jenë në gjendje për të kontrolluar nëse një person mund të jetë gjysmë-vëlla ose motër, duke përdorur kriptimin.”/21Media

The post Thotë se ka 42 fëmijë me gratë që as nuk i njeh appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----