Ballina Lajme nacionale Thirrja e ambasadorit amerikan për të gjithë qytetarët e Kosovës

Thirrja e ambasadorit amerikan për të gjithë qytetarët e Kosovës

18
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Ambasadori amerikan ka një thirrje për të gjithë qytetarët e Kosovës.

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Philip Kossnet, ka inkurajuar mbajtjen e zgjedhjeve demokratike. Në profilin e tij në Tëitter ai ka shpërndarë linkun e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, ku thekson se ky institucion i merr seriozisht parregullsitë e raportuara nga qytetarët.

“Një pjesë të zgjedhjeve të drejta përfshijnë institucionet qeveritare si Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa: e cila i merr seriozisht të gjitha ankesat e bëra drejtpërdrejt”, shkruan Kossnet.

Kujtojmë se zgjedhjet do të mbahen këtë të diel, më 6 tetor, vendi ka shkuar në zgjedhje të jashtëzakonshme pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt.

---- ----
-----