Ballina Lajme nacionale Themelohet Dhoma ekonomike e gruas në Shqipëri

Themelohet Dhoma ekonomike e gruas në Shqipëri

39
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Synohet përkrahja dhe fuqizimi i gruas

Në Tiranë u bë inaugurimi i Dhomës ekonomike të gruas. Aktualisht në kuadër të dhomës ekonomike janë rreth 60 gra ndërmarrëse. Synim kanë mbrojtjen, fuqizimin dhe përkrahjen e grave në Shqipëri./(Teksti: Gjylshahe BEQIRAJ-IBRAHIMI, kamera:Ilir Gorani& Kushtrim Rrmoku)/21Media

The post Themelohet Dhoma ekonomike e gruas në Shqipëri appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----